Anu Raua stipendiumi sai rahvusliku metallitöö üliõpilane Indrek Ikkonen — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Anu Raua stipendium on suunatud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilastele , kes on eriliselt silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. 2015. aasta stipendiumisaajaks osutus rahvusliku metallitöö eriala kolmanda aasta üliõpilane Indrek Ikkonen.

Stipendiumile saavad kandidaate esitada kaasüliõpilased. Anna-Maria Kaseoja, laureaadi õpingukaaslane, kirjutas soovituskirjas: „Indreku ülioluliseks teeneks on oma kursuse üliõpilaste igakülgne aitamine. Ta on töökojas vabatahtliku meistri eest ja aitab kõiki nii nõu kui jõuga. Ta avardab kogu kursuse silmaringi oma laialdaste ajalooteadmistega.

Indrek Ikkonenil on väga põnev ja eristuv stiil ehteloomingus, mis on väga selgelt mõjutatud 20. sajandi filigraani tehnikast. Lisaks filigraanile on tema loomingus veel hulgaliselt põnevaid kodarrahasid. Peale pärandiainelise omaloomingu tegeleb ta vanade ehete taastamise ja parandamisega ning annab endast parima ka üldise vanade ehete hoolduse ning parandamisega seotud teadlikkuse tõstmisele.

Rahvusliku käsitöö osakonna juhataja Ave Matsin sõnul on Indrek väga aktiivne ja tegutsemishimuline üliõpilane, kes näeb endal rolli oma eriala täiustamisel ja arendamisel.

Rahvusliku käsitöö osakond on kasvanud nelja õppekavaga üksuseks, kus omandab rahvusliku tekstiili, rahvusliku metallitöö ja rahvusliku ehituse ning pärandtehnoloogia erialal teadmisi üle 120 üliõpilase. Osakonna missiooniks on kultuuriprotsessis ametlikult osaledes esindada paikkondlikku ja rahvuslikku traditsiooni ning identiteeti tugevdavaid ja taasloovaid väärtusi, lõimides traditsioonilisi käsitöötehnikaid kaasaegsesse tarbekeskkonda.

Anu Raua stipendium loodi 2013. aastal sooviga tunnustada üliõpilast, kes on silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. Igal aastal antakse välja üks stipendium, mille ühe osa moodustab rahaline toetus 1000 eurot ning teise osa naturaalmajanduslik toetus, mis sümboliseerib seotust maakultuuriga.

Stipendiumi väljaandmist on võimalik toetada tehes oma annetus Tartu Ülikooli sihtasutuse arveldusarvele EE471010102026293006 SEB pangas või EE532200221010373441 Swedbankis.