Selgusid võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendiumi saajad — Tartu Ülikooli Sihtasutus
TÜ Sihtasutuses oli möödunud aasta lõpul esmakordselt välja kuulutatud konkurss stipendiumitele, millle said kandideerida kõik viimasel kahel aastal kaitstud võõrkeelsete väitekirjade autorid oma teadustöö eestikeelsete resümeedega. Taotlema olid oodatud eeltoodus kriteeriumitele vastavad inimesed kõikidest avalik-õiguslikest kõrgkoolidest.

Stipendiumi algataja on haridus-ja teadusministeerium ja eesmärgiks on aidata kaasa eestikeelse terminiloome ja teaduskeele arengule. Sihtasutuse partneriteks selle stipendiumi väljaandmisel on Eesti Rakenduslingvistika Ühing ja Eesti Terminoloogia Ühing.

9. jaanuaril valis stipendiumi komisjon laekunud taotluste hulgast välja viis stipendiumi saajat:

• Anneli Soo (TÜ õigusteaduskond) – 750 eur

• Eva Näripea (EKA kunstiteadus) – 750 eur