Tartu Ülikooli Sihtasutus andis esimest korda välja Roman Ringi tehisintellekti stipendiumi — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi

Fondiasutaja Roman Ringi sõnul on tehisintellekt saanud nüüdisaegse ühiskonna lahutamatuks osaks: meie igapäevaelu mõjutavad nii juturobotid kui ka autonoomsed sõidukid. „Matemaatikat, statistikat ja arvutiteadust õppides omandavad üliõpilased sügava arusaama tehisintellekti algoritme toetavatest põhimõtetest ning ka praktilised oskused, mis aitavad tulevikku tehisintellekti abil kujundada,“ ütles Ring ja lisas, et need teadmised aitavad üliõpilastel leida keerulistele probleemidele uuenduslikke lahendusi ning kasutada andmepõhise otsustusprotsessi potentsiaali. 

Sel aastal pälvis stipendiumi Karl-Joan Alesma, kes õpib Tartu Ülikoolis kolmandat aastat matemaatikat. „Tehisintellekti uuemad ja paremad mudelid vajavad töötamiseks järjest rohkem arvutusressursse. Stipendium võimaldab mul soetada riistvara, mis on selliste mudelite treenimiseks ja nendega töötamiseks vajalik,“ kirjeldab Karl-Joan oma plaane stipendiumi kasutamiseks. Lisaks tema sügavale temaatilisele huvile jäi hindamiskomisjonile silma väga hea õppeedukus, tehisintellekti teemaline lõputöö ning asjaolu, et lisaks õpingutele on ka noormehe töö ja alles algav karjäär seotud tehisintellektiga. 

Roman Ring õppis Tartu Ülikoolis matemaatilist statistikat ja infotehnoloogiat. Õpingute ajal oli ta praktikal Google DeepMindi AlphaStari meeskonnas. Sellest saati on Roman töötanud seal uurimistöö insenerina ning panustanud sellistesse suuremahulistesse tehisintellekti projektidesse nagu Gopher, Flamingo ja Gemini. Uue stipendiumiga loodab Roman julgustada ja toetada Tartu Ülikooli üliõpilasi, kellel on huvi sügav huvi tehisintellekti vastu.


Lisainfo:
Linda Sootak
TÜ Sihtasutuse kommunikatsioonispetsialist
linda.sootak@ut.ee

Fotograaf:
Karmel Kull