Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus loovad naistele paremaid võimalusi IT-s tegutsemiseks — Tartu Ülikooli Sihtasutus

„Tänu Wise’i stipendiumile on mul võimalus võtta lisakursuseid tipptaseme tehnoloogiate kohta ning panustada enda arengusse,“ rõõmustab sel sügissemestril Wise'i stipendiumi pälvinud Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna esimese aasta informaatika magistrant Yaroslava Mykhailenko. Ukrainast Tartusse kolinud tudeng märgib, et lisaks uute teadmiste omandamisele läbi kursuste toetab stipendiumi osana pakutav mentorlus ning uued tutvused tema erialast edenemist. “See ei ole minu jaoks lihtsalt finantstoetus, vaid ka usk minu tulevikku ja tõeline abi edu teekonnal,” lisab Mykhailenko.

Wise'i finantskuritegevuse tõkestamise strateegiajuhi Sandra Horma sõnul on naiste panus IT-valdkonda äärmiselt oluline, kuid sageli alahinnatud. “Statistika näitab, et IT-sektoris on soolise tasakaalu saavutamiseni kahjuks endiselt veel pikk maa minna. Meie eesmärk Wise’i stipendiumiga on lisaks silmapaistvate ja motiveeritud naistudengite premeerimisele julgustada üha rohkem naisi selles valdkonnas tegutsema. Loodame, et Wise'i stipendiumi saajad kasvavad eeskujudeks ja juhtideks, kes aitavad kujundada meie tulevikku ja edendada soolist võrdsust tehnoloogias.”

Stipendiumile panid aluse Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus, et toetada Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi naistudengeid, tuua tähelepanu naiste IT-õppe toetamise vajadusele, julgustada rohkem naisi oma haridusteed tehnoloogiaga siduma ja aidata kaasa nende karjääriteele. Lisaks rahalisele toetusele pakub Wise stipendiaatidele mentorlust Wise’i tippstpetsialistidega ning võrgustiku loomise võimalusi. Kõigi Wise’i stipendiumitega saab tutvuda Wise’i lehel.

Wise on globaalne tehnoloogiaettevõte, mis ehitab parimat viisi maailma raha liigutamiseks ja haldamiseks. Wise'i asutasid 2011. aastal Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus. Tegu on maailma ühe kiiremini kasvava kasumliku tehnoloogiaettevõttega, mis on noteeritud Londoni börsil. Wise’il on 10 miljonit aktiivset era- ja äriklienti ning 2023. eelarveaastal liigutas Wise piiriüleselt enam kui 120 miljardit eurot, säästes klientidele üle 1,7 miljardi euro.

Lisateave:

Kristi Rebane