Asutati Mobi stipendium — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Mobi Solutions stipendium Tartu Ülikooli Sihtasutuse juures

28. veebruaril allkirjastavad OÜ Mobi Solutions ja Tartu Ülikooli Sihtasutuse esindajad uue stipendiumi statuudi, millega täieneb nn. firmastipendiumide arv sihtasutuse juures. Loodav stipendium on mõeldud toetama õpinguid infotehnoloogia ja informaatika erialadel ning süvendama üliõpilaste huvi mobiilitehnoloogiate ja mobiilirakenduste vastu. Ühe stipendiumi suuruseks saab esialgu olema 15 000 krooni ja välja antakse kuni kaks stipendiumi igal aastal. Esimene konkurss Mobi stipendiumitele kuulutatakse välja veel sel nädalal.

Stipendiumi loomisega kinnitab Mobi Solutions, et Tartu Ülikooli vilistlastel säilib side oma Alma Materiga ka pärast lõpetamist, kuivõrd Mobi Solutionsi asutajad on enamikus ülikooli vilistlased. Ülikooli poolt vaadatuna teeb heameelt, et eilsed üliõpilased on suutnud luua eduka firma, kes on võimeline toetama tänast tudengit tema õpingutes.

Mobi Solutionsi juhatuse liikme Veljo Otsasoni sõnul oli stipendiumi loomisel kaks põhilist eesmärki: äratada üliõpilastes huvi erinevate mobiilitehnoloogiate vastu ja samas luua ka kontakte võimalike tulevaste töötajatega.

Mobi Solutions on 2000. aastal toonaste Tartu Ülikooli tudengite poolt loodud firma, mis koostöös mobiilsideoperaatorite ja tehnoloogiafirmadega arendab uusi mobiilseid rakendusi ja pakub m-teenuseid. Mobi pälvis 2001.a. Äripäeva aasta innovatiivseima idee auhinna üritus-SMS-teenuste juurutamise eest. Tänaseks on Mobi heaks m-partneriks enam kui kuuekümnele ettevõttele, riigiasutusele ja organisatsioonile nii Eestis kui välismaal.