Eesti suurim stipendium ootab kandideerima noori neurolooge, neurokirurge, neuroradiolooge ja neuroteadlasi — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Stipendiumi eesmärk on toetada noori Eesti neurolooge, neurokirurge, neuroradiolooge ja neuroteadlasi, et omandada või täiendada oskusi liigutushäirete kaasaegse ja areneva käsitluse valdkonnas. 2022. aasta stipendium keskendub innovaatilistele neuroradioloogilistele uuringutele, eelkõige aju subkortikaalsete struktuuride uurimisele magnetresonantstomograafia abil.

Tartu Ülikooli närvikliiniku juhataja, neuroloogia professori Pille Taba sõnul on tegemist märkimisväärse võimalusega noortele kolleegidele teadustööks liigutushäirete alal. "See on tänuväärne toetus Eesti neuroteaduste arenguks, andes võimaluse erialaseks täienduseks ja teadustööks Euroopa ja Põhja-Ameerika neuroteaduste ekspertiisikeskustes. Kuivõrd stipendiumi tingimuseks on töö edasine jätkamine Eestis, tuuakse omandatud erialane ekspertiis koju tagasi. Stipendiumi üheks oodatavaks tulemuseks on liigutushäirete käsitluse meekonna täiendamine erinevate erialade koostöös," selgitas Taba.

Stipendiumi saavad taotleda kuni 35-aastased Eesti kodanikud. Taotlejad peavad olema meditsiiniteaduste õppekava lõpetanud, kes osalevad radioloogia residentuuris või on sinna vastu võetud, neil peab olema kõrgel tasemel akadeemilisi saavutusi ning huvi kaasaegsete ja arenevate ravi- ja diagnoosimisprotseduuride, näiteks aju süvastimulatsiooni, aju piltdiagnostika ja funktsionaalse magnetresonantstomograafia vastu.

Stipendium on mõeldud ka noortele radioloogia doktoriõppe lõpetajatele ja neuroteadlastele, kes on huvitatud aju kaasaegsetest kuvamisuuringutest neuroloogia, neurokirurgia ja radioloogia koostöös. Stipendiumile kandideerimise tähtaeg on 1. november 2022, lisainfot stipendiumi ja selle taotlemise kohta leiab Tartu Ülikooli Sihtasutuse lehelt.

Mullu sai stipendiumi  meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse doktorant Mari Muldmaa, kes osaleb Prantsusmaal Grenoble’i Alpi Ülikooli haiglas professor Elena Moro juhitud neuroloogiaosakonna kliinilises töös ning teadusprojektides. Aasta varem sai stipendiumi neurokirurg Artur Vetkas, kes stažeeris Torontos professor Andres Lozano juhendamisel.