Lahkus meie hea toetaja Elmerice Traks (5.12.1024-25.01.2015) — Tartu Ülikooli Sihtasutus
25. jaanuaril lahkus igaviku teele Tartu Ülikooli sihtasutuse kauaaegne toetaja Elmerice Traks.

Elmerice Traks sündis ja kasvas Tartus. Siin möödus tema koolitee ning ka esimesed ülikooliaastad Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas.

1944.  aastal lahkus Elmerice sõjapakku Saksamaale, kus pärast sõja lõppu jätkas Tartu Ülikoolis alustatud meditsiiniõpinguid Eberhard’s Karls Ülikooli arstiteaduskonnas Tübingenis. Pärast õpingute lõppemist, 1949. aastal abiellus ta Andreas Traksiga  ning koos emigreeruti 1951. aastal Ameerika Ühendriikidesse, kus Elmerice jätkas oma arstikarjääri 1987. aastani.

1996. aastal otsustas abielupaar alustada majanduslikku abi vajavate eesti soost üliõpilaste, arst-residentide, magistrantide ja doktorantide toetamist omanimelise stipendiumifondi loomisega Tartu Ülikooli sihtasutuse juurde. Andreas ja Elmerice Traksi stipendium on võimaldanud pakkuda toetust ligi 100-le Tartu Ülikooli arsti-, õigus-, majandus- ja sotsiaal-haridusteaduskonna üliõpilasele ja arst-residendile.

Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli sihtasutus