Selgunud on 2017. aasta terminoloogiaprogrammi stipendiaadid — Tartu Ülikooli Sihtasutus
2017. aasta Võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendium

Stipendiumi eesmärk on soodustada eestikeelset terminiloomet ja eri valdkondade eesti teaduskeele arendamist ning kasutamist. 2017. aasta kevadsemestril esitati konkursile 32 taotlust.

Stipendiaadid 2017. aasta kevadsemestril:
Jaak-Albert Metsoja, TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkond (500 eurot) link väitekirjale
Lauri Juhan Liivamägi, TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkond (500 eurot) link väitekirjale
Hardo Becker, EMÜ metsandus- ja maaehitusinstituut (500 eurot) link väitekirjale
Marko Teder, EMÜ metsandus- ja maaehitusinstituut (500 eurot) link väitekirjale
Olga Einasto, TÜ sotsiaalteaduste valdkond (500 eurot) link väitekirjale

2017. aasta Eestikeelse terminoloogia sihtstipendium

Stipendiumi eesmärk on soodustada eestikeelse terminiloome arendamist ning tunnustada ja väärtustada vastavas valdkonnas tegutsevate õppejõudude, teadustöötajate ja üliõpilaste terminoloogiaalast tööd, toetada teadustöö tegemist välismaal, erialastest konverentsidest osavõttu ja erialase kirjanduse soetamist. 2017. aasta kevadsemestril esitati konkursile 8 taotlust.

Stipendiaadid 2017. aasta kevadsemestril:
Nele Nutt, TTÜ inseneriteaduskonna lektor (850 eurot)
Madis Vasser, TÜ arvutiteaduse instituudi 1. aasta doktorant (700 eurot)
Anne Kokkov, TÜ filosoofia ja semiootika instituudi 4. aasta doktorant (650 eurot)

Stipendiumite väljaandmist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium riikliku programmi „Eestikeelne terminoloogia 2013–2017“ rakendaja, Eesti Rakenduslingvistika Seltsi kaudu (www.terminoloogia.ee)

Täpsem informatsioon: tysiht@ut.ee, tel 737 5852 või 5657 1221 (Katrin Pärn)

Vaata ka TÜ sihtasutuse 2017. aasta kevadsemestri teiste stipendiumikonkursside tulemusi siit: