Tartu Ülikooli Sihtasutuse 2022. aasta kevadsemestri stipendiaatide vastuvõtt — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Tartu Ülikooli Sihtasutuse kevadsemestri stipendiumide üleandmine toimus 14. juunil Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis (fotogalerii). Kevadsemestril andis TÜ Sihtasutus välja 63 stipendiumi 15 stipendiumifondist, kokku summas 107 153 eurot. Kevadsemestri stipendiaadid on välja toodud siin.

Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm asutas 2012. aastal õpetajakoolituse stipendiumifondi. Stipendiumifondi eesmärgiks on aidata kaasa õpetajakutse tunnustamisele Eesti ühiskonnas ning toetada õpetajakoolituse üliõpilasi nende õppe- ja uurimistöös. Kuni 2021. aastani nimetati stipendiumi Hea Tahte Fondi stipendiumiks. Professor Volli Kalmu auks nimetatakse Hea Tahte Fond ümber Professor Volli Kalmu mälestusfondiks.

Siiani oli stipendiumi summa 1350 eurot ning Volli Kalm panustas fondi igakuiste sissemaksetega. Sügisest on võimalik toetajate abiga välja kuulutada 3000 euro suurune stipendium. Kandideerida saavad jätkuvalt kõikidel õpetajakoolituse õppekavadel täiskoormusel õppivad edukad üliõpilased.

Professor Volli Kalmu mälestusfondi statuudi allkirjastasid Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu Rotary klubi president Margus Hanson, Playtech Estonia OÜ direktor Ivo Lasn, fondi asutaja esindaja Elle Pilviste-Kalm ja TÜ sihtasutuse nõukogu esimees Sten Luiga.

Hea meel on teada anda, et Tartu Ülikooli Sihtasutuse 2022. aasta kevadsemestri stipendiaatide vastuvõtul nimetati Tartu Ülikooli Sihtasutuse patrooniks Vabariigi presidendi abikaasa Sirje Karis. Pikemalt on sellest võimalik lugeda Tartu Ülikooli välisveebist.