Tartu Ülikooli Ukraina stipendiumi fond annab välja sügisesed stipendiumid — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Stipendiumikomisjoni esimehe, Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja õppetöö alal Maili Vilsoni sõnul oli komisjon üksmeelel, et fondi abil tuleks toetada võimalikult paljusid Ukraina üliõpilasi. Vilson tänas kõiki ettevõtteid ja eraisikuid, kes on leidnud võimaluse annetada. „Toetajate panus on olnud hädavajalik. Kuigi Ukraina kodakondsusega üliõpilased on vabastatud õppetasu maksmisest, on nende majanduslik olukord raske ja stipendiumi abiga saavad nad veidigi kergemini oma õpingutele keskenduda. Nende toetamine on oluline ka edaspidi, mistõttu kutsun üles jätkuvalt fondi annetusi tegema,“ ütles Vilson.

Tartu Ülikooli Ukraina stipendiumi saavad taotleda Ukraina kodanikest Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriastme üliõpilased. Sügisel esitati 90 taotlust, millest 81 olid komisjoni hinnangul kooskõlas stipendiumi eesmärgi ja statuudiga. Väljamakstavate stipendiumide suurus jääb 600–1000 euro vahele ja seda võivad üliõpilased kasutada enda vajaduste kohaselt. Stipendiumide suurus sõltub fondi tehtud annetuste summast. Määratud stipendiumiga tuleb üliõpilasel hakkama saada kogu semestri vältel.

Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Sihtasutus tänavad kõiki Ukraina stipendiumi fondi annetajaid, keda oli kokku üle 200. Fond jätkab annetuste kogumist, et toetada Ukraina üliõpilasi ka edaspidi. Vahendite olemasolul avatakse uus stipendiumikonkurss 15. veebruaril 2023. Annetusi saab teha Tartu Ülikooli Sihtasutuse kodulehel.

Täname toetajaid:

Adam Wylegalski, Ahto Külvet, Aime Jaagus, Alexandru Bobe, Anastasiya Fiadotava, Andrus Junolainen, Anneli Samel, Annika Tina, Anu Lamp, Anu Müts, Anu Ormisson-Lahe, Art Leete, Aune Valk, Ave Suija, Berit Roiland, Birute Klaas-Lang, Carine Jessica Kostla, Catherine Gibson, Darja Klesheva, Dietmar Pfahl, Eduard Barbu, Elo-Hanna Seljamaa, Ene Paron, Enno Korv, Eva Piirimäe, Haide Antson, Hanna Britt Soots, Hedi Vrager, Hedvig Sultson, Heidi Toome, Heiki Valk, Heiko Pääbo, Hele Karilaid, Helmi Sakkov, Ilja Maljutenko, Jaak Jaagus, Jaak Talts, Jaak Treiman, Jaana Eigi-Watkin, Jaana Metsamaa, Johan Talihärm, Joshua Wilbur, Judit Strömpl, Kadri Tamm, Kai Kullerkupp, Kaire Märtin, Kaire Uiboleht, Kalle Kiiranen, Karin Astrid Kook, Karl Ottas, Karl Vetemaa, Katariina Päts, Katrin Lang, Katrin Peterson, Kristi Kerge, Kristi Metste, Kristiina Tambets, Laura Ermel, Laura Ilottu, Lauri Randveer, Laurina Šinkejeva, Linda Freienthal, Luc van Doorslaer, Maaja Vadi, Maarja Öpik, Madis Maasing, Marco Kirm, Margit Sutrop, Margus Leppik, Mari Liiva, Mari Väli, Maria Golova, Mari-Liis Pintson, Mari-Liis Sulg, Maris Laan, Maris-Johanna Tahk, Marit Maks, Marje Oona, Marta Velgan, Martin Mölder, Martin Torres, Matteo Bonfanti, Matthew Sorell, Mattias Valk, Meelis Käärik, Merike Ristikivi, Merit Otsus, Nele Taba, Nick Van de Griendt, Peeter Torop, Peter Ferry, Piyanoot Hongsyok, Priit Kallakas, Priit Kupper, Priit Pirsko, Rait Ress, Rasmus Põder, Rebekka Lotman, Reet Männilaan, Richard Villems, Riina Olvet Olvet, Riina Pihel, Riina Vibo, Riinu Esko, Rita Hõrak, Rutt Tambet, Semjon Kravtšenko, Sergei Dudnik, Stefania Tomasiello, Taavi Pae, Tarmu Kurm, Thomas Luckadoo, Tiia Ristolainen, Tiina Toming, Tiina-Erika Friedenthal, Til Assmann, Toivo Vilumaa, Toomas Liivamägi, Triin Veber, Triin Wood, Triinu Ojala, Triinu Viilukas, Tuija Keinonen, Tuuli-Ly Tähtjärv, Viacheslav Kiselev, Viivika Eljand-Kärp, Virve Vihman ja Ülo Valk.