Tartu Ülikooli Sihtasutus oli Kodanikuühiskonna Sihtkapitali taotlusvoorus edukas — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhataja Katriin Fisch-Uibopuu märkis, et on toetuse eest väga tänulik ja loodab projekti abil jõuda uute potentsiaalsete annetajateni. „Soovime ühiskonnas teadvustada üliõpilaste toimetulekuga seotud probleeme ning leida annetajate ja toetajate abiga uusi vahendeid stipendiumide loomiseks.“

TÜ sihtasutuse kaudu saab igal aastal toetust ligi 300 üliõpilast (olenevalt kandideerimiseks avatud stipendiumikonkursside arvust) ja toimub üle 60 stipendiumikonkursi. Sihtasutuse juures on praegu aktiivsed ligi 100 stipendiumifondi. „Eestis on omajagu ettevõtteid, kelle jaoks on üliõpilaste toetamine osa nende sotsiaalse vastutuse programmist. Ühtlasi tahavad nad aidata kaasa üliõpilaste järelkasvule oma valdkonnas. Oleme väga tänulikud nii ettevõtetele kui ka eraisikutele, kes saavad ja tahavad üliõpilasi toetada,“ lisas Fisch-Uibopuu.

Sel aastal on plaanis nimetatud projekti abil luua sihtasutuse vabatahtlike võrgustik üliõpilastest, kes soovivad aidata annetusi koguda ja teistele üliõpilastele infot jagada. „Tahame vabatahtlikega koostööd teha ka loomingulisemates ülesannetes, näiteks turunduse ja kommunikatsiooni sõnumiloomes ning ürituste korraldamisel,“ selgitas Fisch-Uibopuu.

Sihtasutus soovib projekti käigus suurendada oma tuntust heategevusorganisatsioonina annetajate seas ning tagada stipendiumifondide ja stipendiaatide arvu jätkuv kasv. Sihtasutuse projekti põhipartner on digiturundusbüroo Convertal. Projekt kestab selle aasta algusest kuni 2025. aasta juunini.