Wise jätkab stipendiumiga naistele: “Tehnoloogiamaailma uksed peaksid olema kõigile võrdselt avatud, olenemata soost” — Tartu Ülikooli Sihtasutus

IT on olnud Säde sõnul valdkond, kus ta on saanud tõeliselt oma võimekust demonstreerida. Ta tunneb, et stipendium annab talle rohkem võimalusi toetada naisi, kes on kogenud diskrimineerimist – midagi mida Säde on tundnud omal nahal, olles transsooline. “Olen äärmiselt õnnelik, et Eesti ühiskond on tänu huvigruppide aktiivsusele liikumas suunas, kus sugu ei tähenda enam märget sünnitõendil, vaid on osa iga inimese enesemääramise õigusest,“ ütles ta.

Säde Pesti jäi komisjonile silma oma muljetavaldavate saavutuste poolest. Ta lõpetas gümnaasiumi kuldmedaliga ning tegi matemaatika eksami 99-punktisele tulemusele. Lisaks on ta jõudnud esikolmikusse mitmetel riiklikel olümpiaadidel astronoomias, füüsikas, matemaatikas ja teaduses. Säde on osalenud rahvusvahelistel astronoomia- ja teadusvõistlustel, kus ta on saavutanud medalikohti ja eriauhindu.

“Tulevikus loodan tegeleda andmete mõtestamisega kas andmeanalüütiku või andmeteadlasena,“ avab Säde Pesti oma karjäärieesmärke. “Usun, et andmete professionaalne analüüsimine ja kasutamine on ülioluline, sest andmetel põhinevad meie igapäevaelu mõjutavad otsused nii riigi tasandil kui ka suurettevõtetes. Wise’i stipendium annab mulle võimaluse end selles valdkonnas arendada.“

Wise’i finantskuritegevuse tõkestamise operatsioonide juht Sandra Horma selgitab Wise Start tudengistipendiumite vajalikkust: “Tehnoloogiamaailma uksed peaksid olema kõigile võrdselt avatud, olenemata soost. Tänasel päeval näeme siiski ikka veel naiste selgelt väiksemat osakaalu tehnoloogilisi teadmisi nõudvatel ametikohtadel, ning see väheneb juhtivaid positsioone vaadates veelgi. Et sellesse võrrandisse tasakaalu luua, oleme Wise’is loonud mitmeid toetus- ja mentorlusprogramme ning tutvustame IT valdkonda laiemalt, sealhulgas ka noortele. Tegutseme selle nimel, et veelgi enam tüdrukuid ja naisi näeksid, milliseid põnevaid karjäärivõimalusi tehnoloogiamaailm pakub.”

Wise toetab Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi naistudengeid kolmandat korda järjest ning kavatseb sellega ka jätkata. Käesoleva õppeaasta sügissemestri stipendiumi pälvis Ukraina juurtega magistrant Yaroslava Mykhailenko. Lisaks rahalisele toetusele pakub Wise stipendiaatidele mentorlust Wise’i tippspetsialistidega ning võrgustiku loomise võimalusi. Järgmisele Wise Start stipendiumile kandideerimine avatakse sügissemestril, täpsema info leiab õppeaasta alguses wise.jobs lehelt. Stipendiumile kandideerimiseks tuleb täita Tartu Ülikooli Sihtasutuse kodulehel avalduse vorm, lisada CV ning kirjutada motivatsioonikiri enda suurimast saavutusest.

Wise on globaalne tehnoloogiaettevõte, mis ehitab parimat viisi maailma raha liigutamiseks ja haldamiseks. Wise'i kontol saavad inimesed ning ettevõtted hoida raha enam kui 40 valuutas, teha rahvusvahelisi ülekandeid ja maksta välismaal. Ka suurettevõtted ja pangad kasutavad Wise'i tehnoloogiat ja piiriülest maksevõrgustikku, mis tulevikus võimaldab piirideta raha, kõigile ja kõikjal. Wise’i missioon on lihtsustada inimeste elu ja säästa nende raha.
Wise’i suurim, enam kui 2000 töötajaga kontor asub Tallinnas.