Karl Laaguse mälestusfondi stipendiumi pälvis Ingrid Sahk — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Karl Laagus (1974–1954) tegutses aastatel 1902–1936 Tartu Ülikoolis, täites selle aja jooksul kantseleiametniku, laekuri, majandusnõuniku ja Tartu Ülikooli valituse sekretäri ülesandeid. Mälestusfondi asutas Tartu Ülikooli sihtasutuse juurde tema perekonna esindaja Epp Tsirk. Stipendiumi eesmärk on toetada Tartu Ülikooli muuseumi töötajaid, kes soovivad end oma erialal täiendada uute teadmiste ja oskuste omandamisega.

Sel aastal pälvis Karl Laaguse mälestusstipendiumi Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kuraator Ingrid Sahk. Stipendiumi suurus on 3000 eurot.

„Ingrid Sahk on kunstiajaloolane ja kannab muuseumis hoolt kunstikogu säilitamise, uurimise ja kättesaadavaks tegemise eest. Ta pälvib stipendiumi selleks, et täiendada ennast just 19. sajandi illustratiivse trükigraafika leidumuse ja tehnikate osas ja kasutada saadud teadmisi Tartu ülikooli muuseumi graafikakogu mõtestamisel,“ sõnas Tartu Ülikooli muuseumi teadusdirektor Jaanika Anderson.

Tartu Ülikooli sihtasutuse juhataja Katriin Fisch-Uibopuu sõnul laekus stipendiumikonkursile palju tugevaid taotlusi, uuesti on võimalik kandideerida Karl Laaguse mälestusfondi stipendiumile järgmise aasta septembris.

Lisateave:

Katriin Fisch-Uibopuu